Aaronik Tarikatı

Aaronik Tarikatı

unnamed

Aaronic tarikatı

Aaron tarikatı olarak da bilinen Aaronic tarikatı 1942’de Maurice Glendenning tarafından Utah, Murry’de kurulmuştur. Vahiyler aldığını iddia ettiği ve bu vahiyleri yayınladığı için İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nden aforoz edilen Glendenning kendi tarikatını kurmaya yönelmiştir. Glendenning vahiylerin (daha sonra bu vahiyler Levitik Metinler olarak adlandırılacaktır) kendisine 1937 yılında melek İlyas tarafından getirilmeye başlandığını iddia etmiştir.

Aaron tarikatı kendisini İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin bir parçası olarak görmez. Araştırmacılar tarikatı Glendenning’in daha önceden var olan üyeliği ve aforoz edilmesi nedeniyle İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin tarihinin bir parçası olarak değerlendirir.

Aaron tarikatı misyonunuİsa Mesih’in ikinci gelişini hazırlamak ve hızlandırmak” olarak tanımlar. Tarikatın vizyonu ise “İncilin ve Levitik metinlerin hükümranlığını yeniden kurarak İsa’nın varlığını her alanda hissettirmek, bireyleri, aileleri ve arkadaşları İsa’nın mevcudiyetindeki yerleri ile yeniden uzlaştırmak” olarak belirlenmiştir.

1956’da tarikat Utah, Snake Valley’de EskDale adında komünal bir yerleşim kurmuştur ve tarikatın bugün Amerika Birleşik Devletleri genelinde 2000 üyesi vardır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı