Adam-japayis (Japayi kişi / Zabayi adam)

Adam-japayis (Japayi kişi / Zabayi adam)

japayis adam

Orta Asya’dan gizemli bir primat ya da vahşi insan türü. Özellikle Tacikistan, Türkmenistan ve Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin güneyinde varlığına inanılmaktadır.

Adam-Dzhapais, Adam-yapayisy, Adam-yavei, Japayi-kishi, Zhabayi-adam, Almas yerel isimleriyle bilinir. Bu canlıların insansı, aşırı kıllı, hızlı koşan ve hızlı yüzen, basit silahlar, aletler ve taşları kullanabilen canlılar olduklarına inanılır.

Japayi kişi” konuşamaz ancak anlaşılmaz sesler çıkartabilir ve keskin bir işitme duyusu vardır. Yeni doğan yavrularını temiz su kaynaklarında yıkadıklarına, çer çöp karşılığında yiyecek takası yaptıklarına, zeka olarak hayvanlardan biraz daha üstün olduklarına inanılır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı