Ağaç Kahini: Abduscius

Ağaç Kahini: Abduscius

abduscius

Abduscius

Abduscius demonolojide pek meşhur olmayan bir doğa cinidir ve başlıca görevi büyük ağaçları kökünden söküp karşısına çıkan her talihsiz insanı bu ağaçları silah olarak kullanıp ezmektir.

Yahudilikte şeytan, iblis ve cinlerin geniş çöl düzlüklerinde, harabelerde ve mezarlıklarda yaşadıklarına ve insanlarda ciddi fiziksel ve ruhsal bozukluklara sebep olduklarına inanılırdı.

Hıristiyanlık Şeytan ya da İblis karakterini tüm uğursuz kötü ruhların başına oturtmuştur. İslam dini de aynı şekilde Şeytan ya da İblis karakterini kötü cinlerin lideri olarak konumlandırmıştır.

Hinduizmdeasuras” adıyla bilinen ve “devas” yani tanrıların tam zıttı olan pek çok kötü ruh vardır. Budizmde ise kötü ruhlar insanları “nirvana” mertebesine giden yoldan uzaklaştıran, baştan çıkartan karakterler olarak görülür.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı