Ağaç Kahini-Amduscias

Ağaç Kahini-Amduscias

amduscias

Ağaçlara şarkı söyleten şeytan

Amduscias

Amdusias, Amukias ve Amdukias isimleriyle de bilinen Amduscias, Alman demonolojist Johan Wier’e göre cehennemin grandükü ve 29 cehennem lejyonunun kumandanıdır. En önemli özelliği müzikle olan bağıdır. Ağaçların bile onun sesine eşlik ettiği ve konserlerinde görünmez enstrümanlardan sesler duyulduğu söylenir.

Goetia’da Amduscias güçlü görünümlü, insansı ancak aynız amanda unicorn (tek boynuzlu at) özellikleri taşıyan biri olarak tarif edilir. İnsanlara göründüğünde ardından trompet ve başka müzik enstrümanı sesleri duyulur. Ağaçları sesiyle eğip bükebilir, kendisine eşlik etmelerini sağlar.

Ayrıca Amduscias, Süleyman’ın 72 cininden birisidir. 29 lejyonu yönetir ve büyülü hayvanları vardır.

Collin de Plancy’nin illüstrasyonunda Amduscias bir taç taşımaktadır, bu da onun cehennemin grandükü olduğunu gösterir. Kafası at başı şeklindedir ve tek boynuzu vardır. Yerde iki trompet durmaktadır, üçüncü trompet ise omuzlarındadır ve müzik yeteneğini sembolize eder.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı