Agate-Melek Agate

Agate-Melek Agate

agate

Agate

Achates ya da ateş taşı olarak da bilinen Agate insanlara enerji verir ve stresi azaltır.

Quartz taşının yarı şeffaf ve saf olmayan bir hali olan Agate genelde şeritler halinde karışık renklere sahiptir.

Agate taşları isimlerini en çok bulundukları yer olan Sicilya’daki Agate nehrinden alır. Bu taş İkizler burcu ile ilişkilendirilir ve Romalılar tarafından özellikle Mayıs ayında doğanların taşı olarak kabul edilmiştir.

Bugün Agate taşları Afrika, Asya, Brezilya, Mısır, Almanya, Hindistan, İtalya, Meksika, Nepal ve ABD gibi dünyanın pek çok yerinde bulunmaktadır. Eski Mısırlılar 3500 MÖ. gibi erken tarihlerde Agate taşını madenlerden çıkartmaya başlamışlardı. Mısırlılar bu taşları özellikle takılarda kullanıyorlardı. Agate taşının aynı zamanda nazara karşı da güçlü koruma sağladığına inanılmaktadır.

Edgar Cayce‘e göre, Agate kullanan kişiye güç verir ve kendi içsel derinliğiyle karşılaşıp uyanmasına yardımcı olur. Richardson and Huett ise bu taşın özellikle mideye iyi geldiğini belirtmişlerdir. Agate’nin birden çok çakrayı uyandırarak birlikte çalışmalarını sağlar.

Antik çağlarda Agate taşını üzerinde bulunan güreşçilerin yenilmez olduklarına, Agate taşıyan atletlerin ve yarışmacıların hem sağlık açısından hem de heyecan ve korkuyu yenmek açısından büyük fayda göreceklerine inanılıyordu.

Bu taşın diğer güçleri arasında susuzluğu gidermek, artriti tedavi etmek, başağrısını gidermek, kabusları kovmak, kirli havayı temizlemek, gök gürültüsü ve şimşeği durdurmak gibi güçler de vardır.

Özellikle bahçıvan, çiftçi gibi toprakla uğraşan meslek sahiplerinin de Agate taşı kullanması önerilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı