Alev Falı

Ateşin bulunması ile gelişen medeniyet, ateşe dayalı bir çok yeni buluşlar yapmış ve bunların en önemlilerinden biri de aydınlatma aracı olarak bir çok farklı aletlerin icatı için kullanmıştır. Örneğin kandiller. Sadece aydınlatma aracı olarak kullanılmakla kalmayan kandiller, kehanet sağlama adına da kullanılmış, hatta adı sihirli lamba olarak da adlandırıldığı olmuştur.

Sihirli lambalar geçmişte pirinçten veya kaya taşından, taşlardan yapıldığı olmuştur fakat geleneksel olarak içine gaz/yağ doldurulmuş tuğladan veya çamurdan yapılmış bir kap ile olmaktadır. Burada gaz/yağ ve alev sınırlı seviyededir. Günümüzde hala Afrikalı topluluklarda popüler bir kültür olarak kullanılmaya devam etmektedir. Tarihsel olarak baktığımızda da eski zamanlarda Babiller, Araplar hatta Yunanlar bu yorumlama çeşidini kullanmışlardır.

Alevin ya da ateşin çıkardığı duman, görüntü, süreklilik kutsal olarak görülen kişiler tarafından kehanet sağlamak adına bir araç olarak kullanılmakta ve yorumlanmakta idi.

Nasıl Yorumlanır

Alevin ne yana döndüğü, sesliliği, sessizliği, parlaklığı ya da matlığı gibi bir çok özelliklik dikkate alınır. Eğer ateş şiddetli bir şekilde parlarsa bu durum kötü bir duruma işarettir.

Ayrıca gaz lambasında çıkan karbon maddelerinin bir kağıt üzerinde çıkaracağı islerinde kehanet yaratma açısından önemi vardır. Mesela ortaya çıkan şekillerin bir insan, hayvan gibi şekillere girmesi falcılar tarafından iyye mi kötüye mi sebebiyet veren bir durum olduğunu açıklığa kavuşturacaktır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı