Alev-Lampo Falı-Kehaneti

Alev-Lampo Falı-Kehaneti

alev

Ateş dumanının fal ve fal unsurları alanında kullanılması, çok ama çok eski çağlara dayanmaktadır. Geçmişte olduğu gibi hala günümüzde de ateş, bazı toplumlar tarafından hala çok kutsal bir olgu olarak kabul edilmektedir.

Eski çağlarda kullanılan gaz lambaları, kandil yada mumlar birer aydınlatma aracı olmalarının yanısıra, toplumlarda ateşe duyulan kutsallık ilgisiyle kehanet ve fal bakma aracına da dönüşmüştür.

 

Alev-Lampo Falı, Nasıl yorumlanır / Nasıl Bakılır?

Gaz lambası kullanılırken yanan fitilin meydana getirdiği ateşin hareket yönü ve hareket şekli, Alev-Lampo Falı yorumlanırken önemli bir etkiye sahiptir.

 

Fikri tutuşturan alev parlaksa, gölgesiz bir ışık veriyorsa ve yanmanın etkisiyle ısısını koruyabiliyorsa, bu aydınlık bir gelecek olarak yorumlanmaktadır.

 

Şayet fitilde oluşan alev etrafa fazlasıyla gölgeli bir ışık veriyor ve yaydığı duman fazlaysa buda bir kötülüğe işaret sayılıyordu. Eğer fitilin ucundaki alev az dumanlı ve fazla hareketli değilse, bu da oldukça sakin ve durgun bir hayat sürüleceği şeklinde yorumlanmaktadır.

 

Gaz lambası ve ateş fal bakma kehanet göstermenin yanısıra, ruhan iyi ilişkiler içerisinde olduğunu iddia eden kişilerin de kullanım aracı olmuştur. Bu iddiada bulunan kişiler lambada yanan alev ile ruhları çıkardıklarını ve onlardan bilgi alarak onlara birtakım emirler verdiklerini de iddia etmişlerdir.

 

Bahsettiğimiz bu lambalar ne o dönemde ne de günümüzde kullanılan bildiğimiz gaz lambaları değildir. Durumu daha cazip kılmak için, fantastik dokunuşlarla yapılmış birtakım lambalardır. Alev Lampo tekniği ile fal bakmak, günümüzde hala devam etmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi Fal arşivi/Alev-Lampo Falı bölümünde bulabilirsiniz.

http://falfalci.com/alev-lampo-fali/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı