Alın Çizgisi Falı

Grekçe “metapon” kökeninden gelen ve insanların alınlarındaki çizgilerin yorumlanmasına dayalı olarak kehanetlerde bulunma, bireyin geleceği hakkında yorum yapılmasıyla ortaya çıkmış bir fal türüdür. Alın çizgileri bir bakıma insanların kaderleriyle paralel olarak şekillenir.

Günümüzde hala bir çok Asya kültüründe alın çizgilerinden yola çıkarak fal bakma ya da gelecekle ilgili bilgi tahmin etme çalışmaları devam etmekte olup bunun en eski versiyonunu ve gelişmişini Çin uygulamıştır. Aristotales dahi kişilerin kaderini ve kişilik analizini  görmede bu çizgilerin faydasından bahsetmiştir. Hipokrat ise kişinin gelecekte karşılaşacağı hastalıklara çözüm bulmasında fayda sağlayacağına bilimsel bulgulara dayanarak ifade etmekteydi.

NASIL YORUMLANIR

Kişinin alnındaki çizgilerin sayısı fazla ise bu onun yaşça ilerlemiş olmakla beraber geleceğe dönük uzun bir yolunun olduğunu göstermektedir. Nitekim farklı farklı yollara sahip olan biri olarak mutluluğu bir gün mutlaka bulacağını işaret eder.

Bir diğer yandan çizgilerin alında çok belirgin ise gelecekte daha çok zor bir hayatın beklendiğini ve geçmişinin de aynı şekilde zor bir dönemeçten geçtiğini göstermektedir.

Eğer alın çizgileri kısa ise uzun bir hayatın olmayacağını, uzun ise kişi sağlığına dikkat edeceği ölçüde uzun bir hayat yaşayacağını gösterir.

Kadınlar için çizgiler sola doğru sık sık ise aşk hayatının canlı olacağına işaret olup erkekler için tam tersi söz konusudur. Özellikle kadınlar için alın çizgilerinin çok fazla belirgin olmaması doğurganlığa ve sağlıklı bir hayata işarettir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı