Amy-Avnas-Kötülük Kehaneti

Amy-Avnas-Kötülük Kehaneti

amy

Amy

Avnas ismiyle de bilinir.

Alman demonolojist Johann Wierus’a göre (Pseudomonarchia Daemonum eserindeki iafadeleri), Amy cehennemin yöneticisi olan güçlü bir şeytan, cehennem monarşisinin prenslerinden birisi ve 36 cehennem lejyonunun komutanıdır. Cehennemde yanan bir alev formunda görünür, yeryüzünde ise insan biçimi alır.

Amy özellikle astroloji ve liberal sanatlar (Gramer, Mantık, Retorik, Aritmetik, Geometri, Müzik, Gökbilim) alanlarında ustadır. Ayrıca Amy’nin cinler tarafından korunan gizli hazineleri bulmaya yardımcı olduğuna inanılır. Süleyman’ın 72 şeytanından elli sekizincisidir. 200 bin yıl içinde cennete geri dönerek yedinci taht denilen makama oturacağını umar.

S. Liddell MacGregor Mathers’ın Goetia eserinde de Amy’nin bahsi geçer. Amy’nin burcu akrep (23 ekim – 1 Kasım), gezegeni ve metali Merkür’dür. Tarot kartı fincan beşlisidir. Amy düşmüş bir melektir, daha öncesinde iyi melekler arasında yer almaktaydı.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı