Anahtar Falı-Anahtar Miti

Anahtar Falı-Anahtar Miti

KeysByAcoate

Bildiğimiz kilit anahtarları da, kahinler ve falcılar tarafından kullanılan bir araçtır.

Fal sırasında sorulan sorulara evet yada hayır cevapları ile bakılan bir fal türüdür. Anahtar falının ana  unsuru, anahtarı sallandırma ya da döndürme şeklinde yapmaya dayanmaktadır.

images

 

Anahtar Falına Nasıl Bakılır?

Anahtar falı ile fal bakma da birkaç yöntem vardır.

Anahtarın üzerine soru yazılıp kutsal kitabın içine konulmasıyla bakılan fal türüdür. Ancak kutsal kitabın fal işlerinde kullanılması, İslam dini tarafından yasak sayılmıştır.

En çok kullanılan yöntem ise, günümüzde şişe çevirme diye tabir edilen oyun yöntemine dayalı bir fal bakma tekniğidir. 1 daire çizilerek çizginin üzerine soru ya da harfler yazılır. Anahtar zemini düz olan bu dairede çevrilerek döndürülür. Anahtar durduktan sonra ucunun gösterdiği harf yada cevap, sorunuzun da cevabı olacaktır.

Kullanılan yöntemlerden birisi de, yine anahtarı kutsal kitabın içine koyarak cevap aramaktır. Örneğin sarı kutsal kitabın içine koyarsınız. Daha sonra cinayet şüphelisi olarak gördüğünüz birkaç kişinin ismini, yavaş yavaş okursunuz. Kitap hangi isimde kıpırdıyorsa, cinayeti bu kişinin işlediğine dair inanış vardır.

 

Bir kadının kız yada erkek mi yoksa kız çocuk mu doğuracağını anlamak içinde anahtar falı kullanılmaktadır. Birisi anahtarı tek eline saklar ve iki yumruğunu sıkarak hamile kadına uzatır. Kadın anahtarın olduğu eli seçerse kız çocuğu, boş olan eli seçerse ise erkek çocuğu olacağına işaret sayılır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı