Anahtar Falı

Anahtar ile hiç fal olur mu demeyin. Diğer bir çok fal gibi gelecek ile ilgili kehanet sağlama aracı olarak kullanılmaktadır. Anahtarın döndürülerek ya da sallandırılarak yapılmaya çalışılan bu fal Grekçe “kleis” yani anahtar sözcüğünden gelip kehanet unsuru olmuştur. Bu fal içerisinde sorulara evet ya da hayır cevabı almak mümkündür.

Nasıl Bakılır

Geleneksel metotlardan biri; öncelikle anahtarın üstüne bir soru yazılır. Sonrasında o anahtar kutsal kitabın içine konur ya da asılır ve sallanır. Anahtarın hareketi soruya gerekli cevabı verecektir.

Bir diğer yönteme göre, cevaplardan ya da harflerden bir daire çizilir ve anahtar o daire içerisinde sallanır. Anahtarın gösterdiği işaretlere göre sorulara cevap sağlanmış olur.

Metotlardan biri de anahtar işaret parmağına asılır ve üç kere herhangi bir dua tekrar edilir. Bu ritüel güneşin veya ayın tam olarak gözlenebildiği dönemlerde yapılmalıdır. Gerekli cevap hissedilecektir. Bunu uygulayan da  genç bir bakire olmalıdır.

Köklü mistik bir gelenek olan ama herkesin uygulayamayacağı daha çok ruhani güçlerin etkisiyle uygulanabilen bir yöntemde suçlunun bulunması sağlanır. Anahtar İncilin, Kuranın ya da diğer kutsal kitaplardan birinin içine konur. Hristiyanlar İncil’de 50. sayfayı tercih eder. Sonrasında kitabın ağzı güzelce kapatılır. Yavaşça şüphelilerin isimleri okunur ve her hangi bir isimde kutsal kitap hareket ederse suçlu o kişidir.

Gebelerin uyguladığı bir yöntemde de, bir kişi anahtarı elinin arasına koyar ve iki elini de sıkı bir yumruk haline getirir. Eğer gebe kadın iki yumruktan doğru olanı tercih ederse doğacak çocuk kız olacaktır. Aksi taktirde erkek olacaktır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı