Andras- Av Kehaneti

Andras- Av Kehaneti

andras

Andras

Andra-inanyas ismiyle de bilinir.

Demonolojide kaba, tek amacı insan avlamak ve öldürmek olan bir şeytandır. Flauros adında bir uşağı vardır ve insan öldürmesine yardım eder.

Goetia’ya göre Andras Cehennemin büyük markizlerinden birisiydi. Kanatlı bir meleğin gövdesine, bir kuzgun ya da baykuş başına sahiptir, güçlü ve siyah bir kurta biner, elinde keskin ve parlak bir kılıç vardır. İnsanların arasını bozar, anlaşmazlıklar çıkartır. 30 cehennem lejyonunun kumandanıdır. Süleyman’ın 72 şeytanından birisidir.

Andras oldukça tehlikeli bir şeytan olarak görülür, büyücüleri ve asistanlarını öldürebilir. Bu şeytan ile ilgili çalışan büyücülerin dikkatli olması gerekir. Koruyucu sihirli daireden çıkıldığı anda ölüme yol açabilir.

Andras ayrıca insanların kendi öfkelerini onlara karşı kullanmakta çok yeteneklidir. Öfkeyi insandan insana bulaştırır ve terör boyutunda kavgalara yol açar. Bu yüzden askeri liderler tarafından savaş kazanmak için kullanıldığı olmuştur.

Bazı kaynaklarda Andras’ın fırtınalar çıkartabildiği, gülümsemesinin ise dünyada şimşekler çakmasına neden olduğu rivayet edilir.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı