Andrealphus-Tavuskuşu Falı

Andrealphus-Tavuskuşu Falı

spanish_witch

Andrealphus

Androalphus ismiyle de bilinir. Demonolojide Hades’in Grand Markizi olarak bilinen, 30 lejyonu kumanda eden bir şeytandır. Geometri, matematik, astronomi ve astroloji konularında bilgeliği vardır. Önce gürültülü bir tavus kuşu, ardından insan olarak görünür. Ayrıca insanları kuşlara dönüştürebildiğine inanılır.

Andrealphus, Süleyman’ın 71 şeytanından 65.sidir. Goetia ve Pseudomonarchia Daemonum eserlerinde Andrealphus’un adı geçer ve özellikleri tarif edilir. Goetia’ya göre Andrealphus, melek Demabiah’ın adına kısıtlanmış, alıkonulmuştur.

Makamı: Markiz
Burcu: Oğlak (31 Aralık – 9 Ocak)
Görüldüğü zaman: Gece
Gezegeni: Ay
Metali: Gümüş
Tarot Kartı: Disklerin Üçlüsü

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı