Andromalius-Düşmüş Melek

Andromalius-Düşmüş Melek

st_phillip_demon

Andromalius

Demonolojide, Andromalius düşmüş meleklerden birisidir. Goetia’ya göre Süleyman’ın 72 şeytanından 72.sidir. Büyük ve güçlü bir şeytandır. Elinde dev bir yılan tutan bir adam görünümündedir.

Andromalius’un görevleri arasında çalınan eşyaları sahiplerine geri götürmek, hırsızları açığa çıkartmak, kötü niyetli ve gizli eylem ve işbirliklerini açığa çıkartmak ve gizli hazineleri bulmak vardır. Andromalius’un melek karşıtı Mumiah’dır.

Bu şeytanın kumandası altında 36 cehennem lejyonu vardır. Askerleri Andromalius’a işlerinde yardımcı olur.

Goetia’daki şeytanların sonuncusu olan Andromalius’un, Wierus’un Pseudomonarchia Daemonum eserinde ve  Scot’un Discoverie of Witchcraft eserinde bahsi geçmez. Söz konusu eserlerde Goetia’daki diğer şeytanların çoğunun adları geçmektedir.

 

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı