Antik astronotlar

Antik astronotlar

antik astronot

Antik astronotlar

Antik zamanlarda dünyayı ziyaret ettiklerine inanılan astronotlardır.

Bu teori dünya dışı varlıkların antik zamanlarda yeryüzünü ziyaret ettikleri, insanlarla çiftleştikleri ve onlara ileri düzeyde bilim, teknoloji ve mistik bilgeliği öğrettikleri üzerine kuruludur. Uzun zaman önce dünyayı ziyaret etmiş bu dünya dışı varlıkların halen insanlığın ilerlemesini gözlemledikleri ve kendilerini tanıtmak için uygun zamanı bekledikleri düşünülmektedir.

Gökyüzünden gelen canlılar, ürkütücü kanatlı arabalar, yarı hayvan yarı insan yaratıklar, insanüstü süper kahramanlar, melekler ve benzeri şeyler dünyanın her yerindeki efsanelerde ve folklorda en yaygın görülen temalardır. Kutsal kitaplarda da uzaylılarla bağlantısı olabilecek pek çok olaydan bahsedilir hattâ bu kitaplarda bahsedilen insanın kaynağı olan cennet. Bu teori bazı antik eserlerde görülen şaşırtıcı derecede karmaşık teknolojiyi açıklayabilir.

Teorinin savunucuları ilkel toplumların efsane ve mitlerini kanıt olarak kullanmayı severler. Piramitler gibi devasa yapılardaki teknolojiyi, antik dönemdeki şaşırtıcı tıbbi uygulamaları uzaylılara bağlayanlar vardır. Her geçen gün şu an bildiğimiz ya da keşfettiğimiz pek çok şeyin aslında sandığımız kadar yeni olmadığı ortaya çıkıyor.

1968 yılında Erich von Däniken çok satan “Tanrıların Arabaları” kitabını yayınladı. Kitapta antik astronotlar teorisine yer veriliyor ve bazı antik bulgular kanıt olarak gösteriliyordu. Kitap 26 dile çevrildi, dünya çapında on milyonlarca kişi tarafından okundu. Däniken’in teorileri pek çok tartışmaya neden oldu, bilim ve arkeoloji çevrelerince çoğu zaman yalanlandı ancak halâ popülaritesini koruyor.

Erich von Däniken’in dikkat çektiği Nazca Çizgileri ya da Paskalya Adası Heykelleri gibi bazı yerlerin gizemi halen çözülememiştir. Bazı başka antik gizemlerle ilgili ise bilim insanları mantıklı açıklamalar getirmeye başlamıştır.

Bugün dünya nüfusunun yarıdan fazlası UFO’lara inanıyor, bu konuda pek çok kitap, dizi, film, belgesel ve haber yayınlanıyor. Bu iddialar insanların ilgisini çekmeye daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı