Antik Kuş Ibis

Antik Kuş Ibis

1

Ibis

Antik Mısır’a özgü mistik bir kuştur. Beyaz bir vücut, siyah bir baş ve kuyruğa sahiptir. Yaklaşık 30 inç ağırlığında olup uzun-ince siyah bir gagaya sahiptir. Vücudunun üstünde alçak bir boyun ve beyaz kuş tüyleri vardır. Bacakları uzun ve ayakları perdelidir.

Mısır’ın bilgelik Tanrısı olan Thoth’un reenkarnasyonu olarak görülmüştür. Firavun onu mumyalatmış ve mezar da oluşturmuştur onun için. İzleri birçok Mısır anıtlarında görülmektedir.

Bugün Mısır topraklarında nadir olarak karşılaşılır. Nil etrafında Kuzey Sudan ve Güney Sahra çevresinde daha çok görülmektedir. Oralarda tarımsal açıdan haşereler karşı koruma sağladığından çiftçiler için değerli varlıklardır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı