Antik Taş: Megalit

Antik Taş: Megalit

6

MEGALITH

Tarih öncesinin birçok yapının yapımında kullanılmış taş ve kayalardır.

Grek kökenli büyük ve taş sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Ve tarih öncesi anıtların yapımında kullanılan büyük taşları, taş dairelerini niteler.

Astronomik bir öneme sahiptir. Günbatımını veya güneş ışınlarını işaret eden, özel bir star ya da star grubu ile ilişkilendirilen bir yapısı vardır.

2 fit ile 20 fit arasında büyüklüğü vardır. Milattan önce 1500 yıllarına ait olmak üzere binin üzerinde bu tarz taş Britanya coğrafyasında bulunmuştur. Bu taştan yapılan anıtlara örnek olarak İngiltere’de Stonehenge ve Avebury adlı yapılardır. İrlanda’da Newgrange bir diğer örnektir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı