Antropozofi-Düşünce Gücü

Antropozofi-Düşünce Gücü

rudolf-steiner

Antropozofi

Antropozofi, 1861 – 1925 yılları arasında yaşamış Avusturyalı filozof, bilim insanı, sanatçı ve eğitimci Rudolf Steiner’in çalışmaları üzerine kurulmuş dünya çapında bir spiritüel harekettir.

Teozofinin Hıristiyanlaştırılmış bir versiyonu olan Antropozofi insanlarda tanrı vergisi bir spiritüel sezgi ya da “saf düşünce” olduğunu ve bunun diğer duyulardan bağımsız hareket ettiğini iddia eder. Hareketin takipçileri, bu spiritüel sezgiyi en yüksek seviyeye çıkartmayı hedefler.

Rudolf Steiner, Antropozofik fikirlerin sevgi ile hareket eden araçlar olduğunu, gerçek insanlığın ışığını ortaya çıkartmak için çalıştıklarını söylemektedir. Dünyadaki tüm kötülüklerin ve nefretin ortasında sevgiyi sürdürmekte diretilmelidir.

Steiner Antropozofi Topluluğu’nu 1912’de kurmuştur. Topluluk bugün dünya çapında şubelere sahiptir. Özellikle Britanya’da Antropozofi akımı halen oldukça popülerdir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı