Aporrheta-Gizli Anlayış

Aporrheta-Gizli Anlayış

thinker.resized

Aporrheta

 

Apporrheta olarak da bilinir.

Aporrheta, Mısır ve Antik Yunan’da inisiyelere seromonilerde açıklanan gizli ezoterik öğretilerle bağlantılı Yunanca bir sözcüktür.
Aporrheta üstadların gizli anlayışını, yalnızca onların bildikleri şeyleri işaret eder.

Konuşulamayan, sözü edilemeyen gizli bilgelik, yasaklanmış şeyler, gizli doktrinler, dışarıya kapalı prensipler, yalnızca aydınlanmışların ya da bazı gizli toplulukların üyelerinin erişebildiği sınırlı rehberlikler aporrheta olarak adlandırılabilir. Antik gizemlerdeki yalnızca inisiyelerin bildiği kutsal şeyler de de Aporrheta kapsamı içindedir.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için masonluk, Thoth ve Mithra araştırılabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı