Apparition-Bilinmeyen Olaylar

Apparition-Bilinmeyen Olaylar

ghosts

Apparition

 

Apparition, açıklanamayan, doğaüstü görüntü, ses ya da hislere verilen isimdir. Bunlar bildiğimiz gerçekliğe ya da 3 boyutlu evrene ait olmayan insanlar, hayvanlar, nesneler ya da ruhların ifadesi olabilir. Ölü bir insana ait bir apparition basitçe hayalet olarak bilinir.

19. yüzyılın sonlarından beri bu fenomen üzerine pek çok çalışmalar yapılmıştır ancak tatmin edici kanıtlara hala ulaşılamamıştır.

Kaydedilmiş apparition deneyimleri arasında genelde tuhaf kokular, aşırı soğuk hissi ve nesnelerin yer değiştirmesi vardır. Bazı apparition görünümleri tamamen gerçekçiyken bazıları ışık şeklinde ya da şeffaftır.

Hayaletler ise genelde yaşadıkları dönemin kıyafetleri ile görülürler. Pek çok apparition belli bir nedenle gerçekleşir. Örneğin bir uyarı yapmak için, yastaki yakınlarını rahatlatmak için ya da bir bilgi vermek için.

1980’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde Chicago Üniversitesi’nin yaptığı bir anket yetişkin nüfusunun %42’sinin, eşini kaybetmiş kişilerin %67’sinin apparition deneyimi yaşadığını ortaya çıkartmıştır. Bunlar görüntü, ses, gürültü ya da bir varlığın orada bulunduğu hissi gibi farklı şekillerdedir.

Apparition olayları çağlardan beri medeni ya da ilkel, Doğu ya da Batı her türlü coğrafyada ve toplumda görülmüştür.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı