Apport-Nesne Kehaneti

Apport-Nesne Kehaneti

apport

Apport

 

Apport medyum ve sihirbazların yoktan var ettikleri – ya da öyle görünen – nesnelere verilen genel isimdir. En bilinen apport örnekleri ilüzyonisylerin şapkadan tavşan çıkartmalarıdır.

  1. yüzyılda spiritüalizmin yükselişiyle birlikte apport da yaygınlaşmıştı. Nereden geldikleri bilinmeyen, ansızın ortaya çıkartılan canlı güvercinler bu dönemin favorisiydi.

Apport bir masa üzerinde, medyuma danışan kişinin kucağında ya da başka yerlerde belirebilir. Pek çok medyum bu nesnelerin ruhların hediyesi olduğunu iddia eder. Buna rağmen dolandırıcılık yapan medyumlar da çok olmuştur. Bu kişiler genellikle gizli bir yere sakladıkları nesneyi el çabukluğuyla ortaya çıkartıp kendileri sıfırdan var etmiş gibi gösterebilirler. Bu gösterinin yapıldığı ortamlar da çoğunlukla karanlıktır.

Ağaç dalları, kucak dolusu meyveler ve çiçekler, mücevherler hatta canlı ıstakozlar bugüne kadar karşılaşılan en sıradışı apport örnekleridir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı