Arcanum-Gizemli Kehanet

Arcanum-Gizemli Kehanet

????????????????????????????????????

Arcanum

 

Arcanum gizli, saklanmış olan herhangi birşeyi ifade eder. Gizemli, sırlar taşıyan simya ya da sihri bilgilerine de Arcanum denir. Sözcüğün çoğulu “Arcana” ya da “Arcane” olarak söylenir ve okült geleneğin ezoterik bilgeliğini işaret etmek için kullanılan bir ifadedir. Sihirbazı, simyacıyı “ışığın ve altının ustası” yapan bu gizemli bilgiler, sırlardır. Simyada Arcana gizli reçetelere de verilen isimdi.

 

Arcanum sözcüğü aynı zamanda tarot ile de bağlantılıdır. Her bir tarot kartına Arcanum denirken, 22 karttan oluşan desteye Major Arcana adı verilir.

 

1 Comment

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

  © 2015 Fal-Falcı