Aroma Terapi

Aroma Terapi

The Home Page - Aromatherapy treatment for your home (3)

Aromaterapi

Bitkiler, çiçekler, kökler, tohumlar ve benzeri kaynaklardan elde edilen uçucu yağların zihinsel, duygusal, fiziksel ya da ruhsal durumu iyileştirmek için kullanılması uygulamasıdır.

Çoğu zaman kokulu yap ovarak deriye nüfuz ettirilir ya da çay şeklinde ağızdan alınır. Bazıları bitkilerle yemek pişirmenin de bir tür aromaterapi olduğunu söylemektedir.

Aromatik yağlar antik zamanlardan beri kullanılıyor olsa da “aromaterapi” terimi 1920’lerde Fransız kimyacı René Maurice Gattefossé tarafından ortaya atılmıştır. Gattefossé hayatını uçucu yağların iyileştirici gücünü araştırmaya adamıştı.

Ünlü kimyacı bir gün laboratuarında çalışırken kolunu yakmıştı, yakınlarındaki tek soğuk sıvı lavanta yağıydı. Gattefossé lavanta yağını koluna uygular uygulamaz ağrısının hafiflediğini ve sonrasında yanığın daha hızlı iyileştiğini, kızarıklık, yara, iltihap gibi yanmaya bağlı etkilerin minimum seviyede gerçekleştiğini fark etti. Yaşanan bu kaza Gattefossé için bir çığır açtı.

Günümüzde pek çok doktor da şifalı bitkilerden elde edilen ve güzel kokular taşıyan aromaterapi yağlarının en azından rahatlatıcı ve ağrıyı azaltıcı etkisi olduğunu, yardımcı tedavi olarak başvurulabileceğini kabul etmektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı