Arpa Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Arpa Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

indir

Buğday ve arpa gibi tahıllar kullanılarak geleceğe dair kehanetlerde bulunulan bir fal türüdür. Her ne kadar bu tahminler zayıf tahminler olsada, eski dönemlerde sıklıkla kullanılmış bir faldır.

 

Arpa falına nasıl bakılır? Nasıl uygulanır?
Eski zamanlarda genellikle suçlu yada suçsuzun kim olduğunu anlamakta kullanılırdı.

Geçmiş dönemlerde bugday ya da arpadan yapılan bir kek, şüphe duyulan kişilere yedirilir ve bu şüphelilerden birisi yediği kekin tadını beğenmezsen o kişiye suçlu gözüyle bakılır. Aynı zamanda keki yedikten sonra midesi bozulan veya karnı ağrıyan kişilere de aynı gözle bakılmaktaydı.

İngiltere’de ise arpa falı orta çağ dönemlerine dayanmaktadır. İngiltere’de orta çağ dönemlerinde arpa kutsal olarak kabul edilmekteydi. Şüpheli arpadan yapılmış ekmek yedirilir ve aynı tepkiler alınmışsa, kişi suçlu olarak kabul edilirdi.

Arpa falı aynı yöntemlerle kadın ve erkeğin, birbirlerine olan sadakatini ölçmek için de kullanılmaktaydı.

 

Günümüzde ise ülkemizde arpa falı pek kullanılmasa da, Doğu Asya ve Afrika ülkelerinde halen yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi Fal arşivi/Arpa falı bölümünde bulabilirsiniz.
Arpa falı falcıları ve yorumcularını görmek ve Arpa falı baktırmak için tıklayın. http://falfalci.com/arpa-fali/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı