Arpa Falı

Arpa ya da buğdayın kullanılarak geleceğe dair bir takım tahminlerin yapıldığı bir fal türüdür.

Nasıl Uygulanır

Eski zamanlarda arpa falı suçlu ile suçsuzu ayırmak için kullanılırdı. Örneğin; buğdaydan ya da ağırlıklı olarak arpadan yapılan bir somun kek şüphelilere yedirilir. Eğer içlerinden biri beğenmezse, tadını çok kötü bulursa ve midei bozulur karnı ağırırsa suçlu kişi o demektir.

Orta Çağ İngiltere’sinde ise benzer yöntem uygulanır. Ama bu sefer kutsal olarak kabul edilen arpadan yapılmış ekmek ya da peynir yedirilir.. Eğer kişi yine aynı şekilde olumsuz tepkiler verir ve midesinde bozukluklar olursa suçlu ilan edilirdi.

Benzer yöntemler sadece suçluları belirlemek için değil bir kadının ya da erkeğin eşine olan sadakatini de belirlemek için kullanılır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı