Asa Falı Nedir? Asa Falı Nasıl Bakılır?

Asa Falı Nedir? Asa Falı Nasıl Bakılır?

degnek

Asa falına nasıl bakılır? Asa falı nedir?

Eski çağlarda güç, kuvvet ve otorite sahiplerinin kullandığı bir baston çeşidi olan asa, falcılar ve kahinler tarafındanda bir kehanet aracı olarakta kullanılmıştır.
Asa Falı Nasıl Yorumlanır / Nasıl Bakılır?

Özellikle Pers ve Mısır uygarlıklarında büyücüler ve falcılar asayı, kehanet göstermek için kullanmışlardır. Yine asa falıda, bir şişe çevirmece oyunu olarak düşünülebilir. Asa falında bir daire çizilir, içerisine asa konulur ve çizilen dairenin etrafına şüphe duyulan kişilerin isimleri yazılırdı. Daha sonra kehanette bulunacak falcı, ortamı daha gizemli hale getirmek için birtakım tütsülerden faydalanır ve ürpertici bir ortam hazırladı. Bunlardan sonra falcı o zamanın kutsal dualarını okur ve asayı hızlı bir şekilde döndürürdü.

Asa dönüşümünü tamamladıktan sonra ayak kısmı hangi şüphelinin ismine denk gelirse, o kişi suçlu sayılırdı.

Asa falında kullanılan farklı bir uygulamada ise, bir kabın içerisine su konulur ve bu su kabının içine biraz kil atılırdı. Kehanet gösterdiğini iddia eden kişi, asa ile kil atılmış su kabını karıştırırdı. Falcı  karıştırdığı suyun içindeki killerin oluşturduğu şekillere ve kabın içerisindeki hareketlerine bakarak, konu hakkında yorum yaparak kehanetler de bulunurdu.

 

Asa falı günümüzde eskisi kadar sık kullanılan bir yöntem olmasada, Doğu Afrika ve Çinli toplumlar tarafından, orta düzeyde kullanılmaktadır. Ülkemizde ise, Asa falı kullanılmıyor denilecek kadar az kullanılmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi Fal arşivi / Asa Falı bölümünde bulabilirsiniz.
Asa falı falcıları ve yorumcularını görmek ve Asa falı baktırmak için tıklayın. http://falfalci.com/asa-fali/

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı