Asa Falı

Güç ve kuvveti aynı zamanda otoritenin simgesi nedir sorusuna eski çağlardan itibaren “asa” cevabı verilir. Eski Mısır’dan başlayan bir gelenek olduğuna inanılan asanın krallar ve önemli savaşçılar tarafından kullanılmaktadır.. Aynı zamanda Musa Peygamber’in asası da mitolojik konularda asanın değerini arttırmıştır.

Nasıl Yorumlanır/Uygulanır

Eski çağlarda güç simgesi olarak kullanımının yanında büyücüler de geleceği görmek adına asayı kullanırlardı. Mısır ve Pers imparatorluklarında falcılar ve medyumlar zaman içinde sık sık asayı kullanmaya başladılar.

Uygulanan bir yönteme göre hafif eğimli bir zeminde asa çizilmiş bir daire içerisine konur. Özellikle bir suç hakkında sorumluyu bulmak için dairenin etrafına şüphelilerin ismi yazılır. Sonrasında falcı tütsülerden de faydalanarak mistik bir atmosfer hazırlar ve zamanın dualarından bir kısmını okur. Sonrasında asayı döndürür ve asanın ayak tarafı hangi ismi gösterirse suçlu olan kişi o demektir.

Uygulanan bir diğer yönteme göre bir kap su içerisine su konur. İçerisine de bir miktar kil atılır. Medyum ya da falcı asanın sivri tarafı ile suyu karıştırır. Killerin ortaya çıkardığı şekiller ya da suyun üzerinde nasıl hareket ettiğinden çıkarımlar yapan falcı gelecek hakkında kehanetlerde bulunur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı