Astroloji

astrolojiAstroloji, en eski bilim dallarından biri olup, gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini inceler. Bilimsel gözlemlere, hesaplara ve ölçümlere dayalıdır. Bilim ve sezgisel sanatın en üstüdür. Bize dünyanın nasıl oluştuğu konusunda bilgi verirken ayrıca insanların dönemlerini inceleyerek fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritalarında onları kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Bu bir kader değildir. Çünkü birçok şey  isteklerimiz doğrultusunda gelişir.

Gökyüzü her zaman hareket halindedir ve gezegenlerin yaptıkları açılar, bulundukları burçlar, evler sizin kişiliğinizi şekillendirir. Astroloji bir haberci gibidir. Bunu kullanıp kullanmamak ise size bağlıdır. Örneğin  gezegenlerin aralarında iyi açı yaptığı bir zamanda şanslı bir döneme giriyorsunuz demektir. Bu şansı kullanmak yada kullanmamak sadece ve sadece sizin seçiminizdir. Yada gezegenler aralarında zorlayıcı etkiler oluşturduğunda bu size zor zamanların kapıda olduğunu gösterir. Bu dönemin geldiğini görerek, gerekli gayreti gösterip sabrederseniz karşınızdaki engelleri kolayca aşabilirsiniz.

Bizim günümüzde daha çok ilgilendiğimiz Güneş Astrolojisi’ dir. Dünya devamlı hareket halindedir. Güneş etrafında döner. Bununla beraber Güneş’ in arkasında kalan yıldızlarda sürekli değişir ve bir yılda daire tamamlanır. Astroloji’ nin ilgilendiği 12 burç vardır. Güneş’ in sırayla geçtiği burçlar Koç, Boğa, İkizler, yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarıdır. Güneş her burca farklı tesir eder ve karakteri belirler. Yani burçlarla ilgili olan herşey Güneş’ in burçlarda bulunuşuyla alakalıdır.

Doğum Haritası

Astroloji’yi kendinizi tanımanızda bir araç olarak da görebiliriz. Çünkü kendinizi ne kadar çok tanırsanız ne istediğinizi, ne yapmanız gerektiğini daha kolay bulabilirsiniz.  Doğum haritaniz da en başarılı olacağınız dallar ve yetenekleriniz çok net gözükmektedir. Size en uygun mesleği seçmeniz de yardımcı olur. Aşk ilişkileriniz, yaşadığınız problemlerin kökeni, hepsi doğum haritasının yorumlanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Doğum haritanızı oluşturmak için doğum yılınız, doğum saatiniz ve cinsiyetiniz yeterlidir.

Astroloji Çeşitleri

Köklü bir geçmişe sahip olan Astroloji, zaman içerisinde milletlerin kendi inançları doğrultusunda çeşitlenmiştir. Dünya’ da ki yerlere göre gezegenlerin adları değişse de vasıfları hiç değişmez ve astrolojik etkileri de insanlar üzerinde hep aynı kalır. Bütün uygarlıklarda astrolojinin kalıntılarına rastlanmaktadır. Astroloji bir şekilde herkesin ilgisini çekmiştir. Babil, Eski Mısır, Eski Çin, Hint, Maya, Roma Uygarlıkları’ nda bulunula kalıntılar bunun en iyi göstergesidir.

Astroloji dediğimizde ilk olarak Güneş Astrolojisi aklımıza gelse de bunun yanı sıra Çin Astrolojisi, Hint Astrolojisi gibi çesitlerde bazılarımız da merak uyandırmaktadır.

Kaynakça: 
Sır Kapısı Kader Aynası, Mustafa N. KARLI, Milenyum Yayınları
Astroloji Ansiklopedisi, M. Ali BULUT, Yaşar SÖNMEZ
http://archive.ismmmo.org.tr/docs/YASAM/15yasam/14_kapak.pdf
http://turkoloji.cu.edu.tr/pdf/osman_erciyas_astroloji_eseri_kronoloji_terim.pdf

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı