Astrolojik Tıp

Astrolojik Tıp

astrolojik tıp

Astrolojik tıp (Medikal astroloji)

 

Bu yarı-bilim kişiye burcuna ve astrolojik koşullara göre tıbbi tedavi sağlanmasını öngörür.

Astrolojik tıpta hastanın enerjisel doğası incelenir, astrolojik beden olarak tanımlanan enerji alanına göre tıbbi tedaviler uygulanır ya da nasıl sağlıklı bir yaşam kurabileceğine dair tavsiyelerde bulunulur. Buradaki çıkış noktası herkese kendi karakteri ve doğasına göre sağlık yardımı verilmesi, böylece hasta için sürdürülebilir ve hastalıkları önleyici bir yaşam tarzı geliştirilmesidir.

Antik dönemde yarı-bilim ile bilim henüz iç içeydi, gök cisimlerinin hareketlerini inceleyerek bunlarla ilgili yorumları hayatın her alanında kullanmak çok popülerdi. Dönemin doktorları, filozofları, bilim insanları mitolojiden, geleneklerden, doğa üstü güçlerle ilgili inanışlardan yardım almaya devam ediyordu. Tarihte salgın hastalıkların yönetimi ya da başka büyük toplumsal sağlık sorunları için astrolojiye baş vurulduğu çok olmuştur.

Astrolojik tıp her bir organı farklı gezegenlerle ilişkilendirir, hastalıkları burçlara göre yorumlar. Örneğin boğa burcu ses ve müzikle yakından ilişkilidir ve bu burçla ilgili gök hareketlerinin boğaz ve ses telleri üzerinde etkili olduğuna inanılır.

Günümüzde astrolojik tıbbın yanı sıra kan grubuna göre beslenme, bitkilerle tedavi, akupunktur ve benzeri başka bilimsel kanıtlara dayanmayan ama pek çok kültürde derin bir geçmişi olan geleneksel yöntemler popülerliğini korumaktadır. Bunlar zaman zaman destekleyici tedavi olarak modern tıbbın yanı sıra hastaya zarar vermeden uygulanabilir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı