Ateş Falı-Ateş Kehaneti

Ateş Falı-Ateş Kehaneti

ates-gulu

İnsanlık tarihi boyunca insanlar, hayatlarını kolaylaştıracak bir çok yenilik bulma çabasında olmuşlardır. Bu çabaların sonucunda elde edilen en büyük buluşlardan birisi de, ateş ve ateşe bağlı buluşlardır.

Ateşe bağlı bu buluşlar ısınma ve aydınlatmanın yanısıra, fal ve kehanet gibi gizemli konularda da kullanılmaya başlanmıştır. Öyle ki geçmiş zamanlarda birçok millet ateşi yada ateşin çıkardığı dumanı, bir kehanet türü olan Fal olarak kullanmışlardır. Hala günümüzde çok yaygın olarak kullanılan Ateş falı, bunlardan birisidir. Ateş falı özellikle geçmişte, sıklıkla kullanılan bir fal olmuştur.
 Ateş Falı Nasıl Bakılır?

Ateş falı yorumlanırken, birçok etken göz önünde bulundurulur. Mesela ateşin çıkardığı ses, renk koyuluğu, ateşin hangi yöne doğru döndüğü, bir anda parlaması yada yanma hızındaki ani değişiklikler, ateş falını yorumlarken en fazla kullanılan etkenlerdir.
Ateş büyük boyutta bir parlama gösterirse, bu ateş falında kötü bir şeyin olacağına işarettir.
Gaz lambası kullanırken ortaya çıkan karbon maddelerinin, aldığı şekiller farklı yorumlarla tabir edilmektedir. Bu şekillerin insan ya da hayvana benzemesi, önemli bir etkendir.

Görüldüğü üzere geçmişte en fazla kullanılan fal olan ateş falı, tamamen ateşin yanış şekli, dumanın alacağı şekiller gibi birtakım etkenlere bağlı olarak yorumlanmaktadır.

 

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi Fal arşivi/Ateşfalı bölümünde bulabilirsiniz.
Ateş falı falcıları ve yorumcularını görmek ve Ateş falı baktırmak için tıklayın. http://falfalci.com/ates-fali/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı