Ateş Falı

Daha çok Orta Doğu ve Afrika’ da yaygındır. Bakanlara göre bu fal türünde ateşe bakarak gelecek hakkında birtakım şeyler söylemek mümkündür. Kor halindeki ateş incelenerek görülen şeylerden anlam çıkarılarak gelecek hakkında yorum yapılır. Ateşe bakan herkes geleceği göremez. Bunu başarmak için “Medyum” olmak gerekir. Yani herkesin bakamayacağı bir fal türüdür. Sezgiler bu falda çok önemlidir.

Ateş falına bakmak için;atesfal

Gözler bir süreliğine kırpılmadan kora bakılır. Çok geçmeden ateşteki şekiller farkedilmeye başlanır. Bu yetenek zamanla gelişir. Şekiller görüldükten sonra yapılacak olan tek şey onlara anlam vermek ve yorumlamaktır. Ateşe bakarken içinizden bir niyet tutabilirsiniz. Mesela bir isteğiniz olup olmayacağını sorabilirsiniz.

Ateşte tek çizgi görmek, niyetinizin gerçekleşmesi için biraz vakit geçmesi gerektiğini gösterir.

Ateşte yan yana iki çizgi görmek, isteğinizin bazı kimseler tarafından engellendiğine işarettir.

Ateşte yan yana üç çizgi görürseniz, isteğinizin hiç beklenmedik bir anda gerçekleşeceğini ve sizi şaşırtacağını açıklar.

Ateşte çarpı/çapraz çizgiler görürseniz, ne yazık ki isteğiniz olmayacaktır. Boş yere umutlanmayın.

Ateşte üçgen görürseniz, istekleriniz kolaylıkla gerçekleşecek ve sevineceksiniz demektir.

Ateşte dörtgen görürseniz, istekleriniz başkalarının yardımıyla gerçekleşecek demektir.

Ateşte yıldız görürseniz, fevkalede iyidir. Nasıl meydana geldiği önemli değildir, bu işaretlerin en önemlisidir. Eğer niyet tutmadan ateşte bu yıldız işareti görürseniz, büyük bir iyilik olacağına, müjde alacağınıza, çok sevineceğinize işaret eder. Bazen ateşin içinde aniden yıldız parlar. Bu da sıkıntıların geçeceğini, dertlerden sıyrılacağınızı ve mutluluğa erişeceğinizi gösterir.

Başka nasıl yöntemler uygulanabilir?

Medyumluk yeteneğiniz yoksa ve ateşteki şekilleri göremiyorsanız bu durumda bir niyet tutun ve ateşe bakın. Eğer çıtırdarsa cevabınızı almış olursunuz. İstediğiniz gerçekleşecektir. Basit bir yöntemdir. Herkes deneyebilir.

Yahut bir mangal kömürü yakıp, alevler hafifleyinceye kadar beklenir. Sonra, yanmış kömürlerin üzerine bir miktar tuz serpilir. Çatırtılar geçinceye kadar beklenir. Bu sürede kimseyle konuşulmaz. Ateşe dikkatli bir biçimde bakılır. Bir süre sonra ateşi üst kısmında birtakım şekiller görülür.

Afrika Usulü Ateş Falı

Afrika’ da bazı kabilelerin büyücüleri ateşe bakarak olacakları haber verir. Bu büyücülerde üstün medyumluk yetenekleri vardır. Büyücü ateşe bazı tütsüler, otlar ve benzerlerini atarak çıkan dumanlarla bilikte ateşe bakar ve çeşitli yorumlarda bulunur. Olacaklar hakkında bilgi verir.

En Çok Görülen Şekiller ve Yorumları

Ağaç: Ağaç veya sadece ağaç dalları, aşkta başarı yada önemli bir iş habercisidir.

Arslan: Uzaktan haber alınacak. Kaplan, fil ve benzerleri de aynı anlamdadır.

At: Yolculuk.

Bina: Mutluluk işaretidir. Binanın önünde basamaklar veya sütunlar olabilir. Basamaklar varsa, sayılır. Kaç basamak ise, o kadar zaman sonra muradınız olacak demektir. Sütunlar varsa aşk problemlerine işarettir. Sütunlar kolayca farkediliyorsa aşık olacaksınız demektir.

Çiçek: Hayalkırıklığına işarettir. Başka bir şeklin yanında görülürse o şeklin yorumunu olumsuz etkiler.

Davar: Seni düşünen biri var demektir.

El: Alevin içinden dışarı doğru uzanıyorsa, size yakın olan birinin yardıma ihtiyacı olduğunu gösterir.

Gemi: Yolculuk işaretidir.

İnsan Yüzü: Görülen tanımadık biryse yakında onunla tanışacaksınız demektir. Parlak yüz, o kişiden gelecek iyiliğe, bulanık yüz, o kişiden gelecek kötülüğe işarettir.

Kedi: İş hayatında başarı demektir.

Kömürler: Kor halinde gelen kömürler isteklerinizin çabuk olacağını gösterir. Çabucak kararıp sönen kömürler, isteklerinizin gerçekleşmeyeceğini gösterir.

Köpek: Sadık bir dost işaretidir.

Meyveler: Hangi türden olursa olsun, aşk meselelerinde problemlere işarettir.

Uçan Közler: Burada közün külde düştüğü yer incelenir. Beşik şeklindeyse, evlilik veya doğacak çocuk işaretidir. Para çantasıysa, gelecek paraya, kazanca işarettir. Kuş şekliyse, tuttuğunuz yolun iyi olduğuna işarettir.Kama, hançer, bıçak, tabanca gibi şekillerdeyse münakaşaya, kavgaya işarettir.

Yel Değirmeni: Değişiklik işaretidir. Parlaksa değişiklik faydalı olacak, bulanıksa hastalık olacak demektir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı