Athame-Bıçak Falı Kehaneti

Athame-Bıçak Falı Kehaneti

athame

Athame

 

Ritüel bıçağı olarak da bilinen athame bıçaklarının sapları siyahtır ve genelde büyücüler, cadılar tarafından taşınırlar.

 

Sihirli özellikleri olduğu varsayılan bu bıçakların saplarının mutlaka siyah olması gerekir ve ağız kısımlarına sihirli semboller işlenir.

 

Neo-pagan cadılıkta athame ritüellerin başlangıcında sihirli halkayı oluşturmak için kullanılır. Bu halka büyülerin gerçekleştirileceği özel alanı meydana getirir. Bıçak kesme işleri için kullanılmaz ve ucunun keksin olması için özel bir çaba gösterilmez, bilenmez.

Eski geleneklerde bıçağın değerinin ve gücünün kullanıldıkça arttığına inanılır. Athame ateş elementi ile bağlantılandırılır (bazı geleneklerde ise hava elementi ile). Dilek dileme, ruh çağırma, pentagram ritüelleri, büyüler, kabul törenleri gibi çok çeşitli ritüellerde bıçak kullanılır. Ritüelin tepe noktasında, şarabın paylaşıldığı aşamada athame şarap kupasına daldırılır (cinsel ilişkiyi temsilen).

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı