Autoscopy-Astral Seyahat Falı Kehaneti

Autoscopy-Astral Seyahat Falı Kehaneti

out-of-body-10

Autoscopy

Heautoscopy olarak da bilinir. Antik Yunanca’daki autos (kendi) ve skopeein (görmek) sözcüklerinden türemiştir, “kendini görmek” anlamına gelir. Kişinin psikotik epizod, halüsinasyon ya da rüya esnasında kendi bedenini başka bir yerden izlemesi deneyimine verilen isimdir.

Bu durum bazen psikolojik bozukluklara, anormal bilinç durumlarına işaret edebilir ancak altında yatan pek çok farklı sebep vardır ve tam olarak açıklanamamıştır.

Bu fenomen insanlık tarihi kadar eskidir, folklörde, mitolojide, antik ve modern toplumların söylencelerinde bolca yer bulur. Fenomenin tespiti Aristo’ya kadar gider ancak tıbbi açıdan değerlendirmeler 19. yüzyılın ortalarında başlamıştır.

Autoscopy, astral seyahat ve doppelganger (görsel ikiz / kötü ikiz) ya da ölümden geri dönme kavramları ile de bağlantılıdır. Nörolog Charles Féré autoscopy sözcüğünü ilk kullananlardandır ve bu konuda hastaları ile deneyleri olmuştur.

Autoscopy ve beden dışı deneyimler bazen şizofreni gibi patolojik durumlarla bağlantılı olabilir. Autoscopy deneyimleyen kişiler ruh sağlıklarından endişe edebilirler. Yapılan araştırmalara göre şizofreni ile klasik beden dışı deneyimler arasında istatistiksel bir bağlantı olduğu kanıtlanamamıştır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı