Avalon-Elmalar Adası Falı Kehaneti

Avalon-Elmalar Adası Falı Kehaneti

avalon

Avalon

 

Avalone ve Avillion isimleriyle de bilinir.

Keltçe mitolojik bir yer ismi olan Avalon muhtemelen Kelt krallarından Avalloca ya da Afallach ile bağlantılıdır. Galler mitolojisinde “Elmalar Adası”, Kelt mitolojisinde ise “Kutsanmış Ruhlar Adası” olarak anılır.

Britanya’daki efsanelere göre, Avalon ölümsüz kahramanların bulunduğu, büyülü kılıç Ekskalibur’un yapıldığı, ölümlü Kral Arthur’un üvey kız kardeşi Morgan le Fay tarafından kanlı bir savaşta Mordred’i öldürdükten sonra bir tekne ile getirildiği yerdir. Arthur hala burada uyumaktadır ve bilinmeyen bir zamanda uyanacağına inanılır.

Eski zamanlarda Glastonbury’nin Avalon Adası olduğuna inanılırdı. Günümüzde müzik festivali ile tanınan İngiltere’deki Glastonbury bölgesi önceleri bataklık ve sulak bir alandı. 1191’de Glastonbury’deki keşişler toprak altında Kral Arthur’a ait olduğu düşünülen ahşap bir tabut buldular. Tabutun içinde bulduklarını iddia ettikleri bir haçın üzerind “Kral Arthur burada, Avalon Adası’nda ikinci eşi Guinevere ile birlikte yatıyor” şeklinde bir yazı kazınmıştı. Günümüzde bu haçın replikaları Glastonbury Manastırı’nda halen satılmaktadır.

Geomancy kahinleri ya da uygulayıcıları Glastonbury’deki arazide özel bir enerji olduğuna, burada elementlerin birbiriyle hem çatıştığı hem de uyum içinde olduğuna inanmaktadır. Glastonbury zıtlıkların birarada olduğu, cennetle cehennemin iç içe geçtiği bir yer olarak tanımlanır. Günümüzde kasaba Britanya’da neo pagan grupların merkezi durumundadır.

 

Ekskalibur ya da Camelot, Arthur, Yuvarlark Masa Şövalyeleri gibi olaylar muhtemelen efsaneden ibaret olsalar da Avalon olarak adlandırılan yerin gerçek dünyada bir karşılığı olduğu doğrudur. Bazı kaynaklara göre Avalon Britanya kıyılarında, bazılarına göre Grönland’dadır. İskoçya’daki Arran adası da Avalon olabileceği düşünülen yerlerdendir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı