Avatar- İniş Falı Kehaneti

Avatar- İniş Falı Kehaneti

Seçim_004

Avatar

Sanskritçe’deki “avatara” yani iniş sözcüğünden gelen avatar Hinduizmde bir insan ömrü süresince dünyaya inerek insan ya da hayvan formunda yaşayan tanrıları ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Hindu mitolojisinde tanrı Brahma -ya da yaratıcı Prajapati- bir yaban domuzu, kaplumbağa ve balık olarak dünyaya inmiştir. Brahma’nın bu hayvan formlarında yaşarken dünyadaki çeşitli olaylara etki etmiş olduğuna ve tarihe yön verdiğine inanılır.

Avatar Hırıstiyanlıktaki vücut bulma (enkarnasyon) kavramıyla benzerlikler gösterir. Bir Hindu tanrısı aynı anda birden fazla yerde kısmi avatarları (amsha) aracılığıyla enkarne olabilir. İnsan ya da hayvan formuna bürünen tanrılar tanrısal güçlerini ve bilgeliklerini kaybetmezler.

Tanrı Vişnu çok sayıdaki avatarı ile ünlüdür. Krişna, Rama, Buda, Şiva ve bazı başka tanrıların da avatarları vardır. Chaitanya (1485 – 1533) ve Ramakrişna gibi bazı mistikler ve karizmatik liderler de avatar olarak görülürler.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı