Ay Evresi Falı

Ay Evresi Falı

ay_56677-500x500

SELENOMANCY

Ayın görüntüsünün ve evrelerinin izlenerek gelecek hakkında kehanette bulunma işlemidir.

Tarih öncesinden itibaren ay’dan yola çıkarak sayısız kehanette bulunulmuştur. Eğer bir çocuk Ay’ın doğma halinden bir gün sonra doğmuşsa o çocuk uzun ömürlü ve zengin olacak demektir. Eğer ayın küçülme evresinde doğmuş ise o çocuk sağlıksız olacak demektir. Eğer Ay tam halinde ise o çocuk çok güçlü olacak demektir. Eğer ay karanlık haldeyken doğum olursa o çocuk özel bir ilgiye ihtiyaç duyacak ve büyük ihtimalle ergenlikten önce ölecektir.

Bulutların arkasından görünüşü ve renk yansıması kehanet adına dikkat edilen unsurlardandır.

Eğer mavimsi bir işaret var ise bu yağmurun habercisidir. Kızıl bir ortam varsa büyük bir rüzgarın habercisidir.  Beyaz ise iyi bir havanın habercisidir.

Güney İngiltere’dekilere göe söylenir ki; Yeni Ay’dan sonra güzel bir Salı olursa takip eden günlerde güzel olacak demektir.  Eğer Salı yağışlı ise yağışlı günler takip edecek demektir. Eğer kızlılmsı bir daire oluşmuşsa zor günler bekleyecek anlamındadır.

Eğer tam ay döneminden sonraki Salı günü yağış olursa tüm Tam Ay döneminde yağış olacak demektir. Eğer kuru hava var ise kuru olacak demektir. Eğer temiz bir şekilde yükseliyorsa yazın çok güzel ama kışın çok soğuk olacak kehaneti alınmaktadır.

Antik inanışlara göre ise ayışığı altında doğum olması şanssız bir durumdur. Eğer ay ışığı altında uyunu ise de delilik gibi problemler beklenebilir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı