Ay Yansıması Falı

Geleneklerde önemli bir yere sahip olan ay kavramının mitolojik ögelerde de önemli bir yeri vardır. Geleceği tahmin etmede, ön sezi yaratmada bir çok uygarlıkta faydalanılan bir gezegendir. Ay ışığının yansıması, görüntüsü, evreleri bu fal içerisinde dikkat edilen hususlardır. Yunan, Arap ve Babilliler bu falın ortaya çıkıp yayılmasında etkili olan uygarlıklardır.

Nasıl Yorumlanır

Tarih öncesinden itibaren ay ile ilgili bir çok kehanet çalışması vardır. Bunlardan belkide en sık kullanılanı yeni doğan çocukların geleceğini algılama üzerinedir. Örneğin; eğer bebek ay daha yeni yeni doğduğu sırada doğarsa o çocuk ileride çok mutlu zengin ve uzun bir hayat süreceğini gösterir. Eğer ay son evrelerini yaşadığı sırada doğarsa sağlıksız bir gelecek onu bekliyor demektir. Eğer tam dolunay halindeyken çocuk doğarsa çok güçlü bir yapısı olacaktır fakat eğer ayın gözükmediği sıra doğar ise  daha ergenlik yaşına gelmeden çocuğun ölme riski vardır.

Ayın yüzeyinin ve renklerinin, bulut varken aldığı halin hava durumu hakkında bilgi vermesi mümkündür. Mesela; ay eğer maviye yakın bir tonda görünüyorsa yağmur yolda demektir. Kırmızıya yakınsa güçlü bir rüzgarın habercisidir. Beyaz halinde duruyor ise de güzel bir havanın varlığını simgelemektedir.

Güney İngiliz toplulukları, eğer ayın yeni doğduğu sıralardaki ilk salı günü güzel hava varsa bundan sonraki ilk salı günü nemli ve yağışlı bir hava olacağı anlamı çıkarılır.

Eğer dolunaydan sonraki ilk Salı günü hava yağmurlu olursa, bundan sonraki ayın evreleri döneminde sürekli yağmur yağacak demektir. Eğer hava kuru ise yine kuru olarak devam edecektir.

Ay ışığı altında doğan çocukların şanssızlığına da inanılır. Ayrıca ay ışığı altında uyuyan birinin de gözleri az görmeye başlayabilir inancı da yaygındır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı