Ayna Ayna Söyle Bana…

Ayna Ayna Söyle Bana…

95824a547004ffa352b9f54c138a2f89

Ayna falı ya da orjinal ismiyle kaloptromansi (caloptromancy) olarak adlandırabileceğimiz ayna kullanılarak bakılan bir fal yöntemidir.  Bir ayna ay ışığını yansıtacak şekilde tutulur ve bu yöntemle geleceğe veya geçmişe dair veyahutta yaşanılan zamanla ilgili tahminler yürütülür. Geçmişte tedavi yöntemi olarak da kullanılmıştır. Bir havuzun ya da su birikintisinin üstünden bir ip yardımıyla sarkıtılan ayna yavaş yavaş alçaltılarak su yüzeyine indirilir. Bir yandan da tütsü yakılıp dualar okunur. Aynada beliren yüz sağlıklı ve aydınlık ise bu hasta kişinin iyileşeceğine işarettir; fakat beliren yüz solgun ve kararmış ise bu ölüm ve hastalık anlamı taşır.

991936158dffb08c2e583e29ae0fc483

Günümüzde kadınlar geceyarısı sol omuzlarının üzerinden ay ışığını yansıtacak şekilde tutup gelecekteki eşlerini görebilmek amacıyla bu fal yöntemini tercih etmektedirler. Ayrıca bu yöntem evlilik tarihinin ne kadar yakın olduğuna dair de işaretler almak için kullanılır. Aydınlık zamanda yapıldığı vakit bulutlardan yansıyan ışıkla uçan bir kuşun yansıması  kesişirse bu çok yakın bir vakitte evlilik olduğunun işaretidir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı