Ayna-Yankı Falı

Geleceği tahmin etmede aynaya yansıyan ay ışığının nasıl bir etki yaptığını bilir misiniz? Eski bir geleneğe göre aynaya yansıya ay ışığının ya da aynada gözüken ayın yansımasının kişinin gelecekle ilgili analizini yapmada, karakterinin özelliklerini göstermede kullanılan bir fal türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yunanlar ve Romalılar tarafından uygulanmış olan bir fal türüdür.

Nasıl Bakılır

Evliliği ile ilgili bilgi almak isteyen ve ne zaman evleneceğini merak eden bir kadın gözünü aynaya yansıyan aya diker. Bu bakış yansımanın arasına bir kuş veya bulut görüntüsü girene kadar devam eder. Beklenen her dakika bir yıla karşılık gelir. Örneğin, 10 dakika beklendiyse evliliğe 10 yıl var demektir.

Kullanılan metotlardan biri de bir su çeşmesi ya da pınara gidilir. Elde tutlan aynanın tabanı birazcık suya değdirilir ve ayna suya doğru tutulur;  bir yüz yansımasının ortaya çıkması beklenir. Burada amaçlanan ölüm ve yaşamın yakın mı değil mi olacağına bakmaktır. Eğer bir balık yüzü veya yaşayan bir canlının yüzü yansıma yaparsa sağlıklı uzun bir yaşam bekliyor demektir. Fakat eğer korkunç bir şey yansırsa veya cansız bir varlık aynada gözükürse ölümün yakında olduğunu haber etmiş olur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı