Aztek Tanrısı Quetzalcoatl

Aztek Tanrısı Quetzalcoatl

096d42d3-dee0-4450-bafc-e749acd58daf

QUETZALCOATL

Bir Aztek Tanrı’sıdır. Yılan isminden gelmektedir. Hava ve güneş Tanrısıdır. Azteklerin tarım yapabilmesi, metal işleyebilmesi ve benzeri faaliyetleri yapabilmesi için vardır.

İnanca göre bu Tanrı takipçilerine geri döneceğine dair sözünü Meksika körfezi sahillerinde vermiştir. Tlapallan bölgesi için sihirli güçlerini kullanmıştır.

Meksika mitolojisinde büyük uçan yılan figürü çok ünlüdür. Antik Meksika ve Orta Amerika’da Tanrı olarak da kabul edilmiştir. İnkalardan Güney Batı çöllerindeki yerlilerine kadar erken dönem yerli Amerikalılar üzerinde baskın bir karakter oluşturmuştur.

İspanya’da modern dinler etkili olmaya başlamadan önce kainatı anlama adına etkili olan bir inanç türüydü. Güney Amerika ve Orta Amerika insanını ve yaşam temellerini sunması açısından önemli bir Tanrı geleneğidir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı