Ba-Özbenlik Falı

Ba-Özbenlik Falı

ba

Ba

Antik Mısır inancında ve mitolojisinde Ba bir bireyin kendine özgü ifadesi, varlığını ortaya koyma biçimidir. Ruh ya da karakter kavramına benzer bir kavramdır. Kişinin fiziksel olmayan ve onu biricik yapan, diğerlerinden ayıran tüm özelliklerini kapsar. Ba, insan başlı bir kuş şeklinde sembolize edilir. Bu kuşun ölümden sonra bedenden ayrıldığına, mutlu olacağı Osiris‘in krallığına uçtuğuna inanılır. Ba sözcüğü tanrısal var oluşu tanımlamak için de kullanılır.

Ba’nın eski bedenini (mumyasını) her gece mezarında ziyaret ettiğine, onu rahatlattığına ve ebedi hayat için gereksinimlerini karşıladığına inanılır. Bedeni mumyalamanın amaçlarından birisi de “Ba”ya ölüm sonrası için güvenli bir yer hazırlamak, kaybolmasını önlemektir.

Fiziksel bedenle yakından alakalı olan Ba onunla aynı şeylere ihtiyaç duyar. O yüzden Antik Mısır mezarlarına yiyecekler, çeşitli eşyalar da bırakılır. Ba figürleri tabutun göğüs kısmına ya da ahşap bir stelin üzerine yerleştirilir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı