Baal-Doğurganlık Tanrıçası

Baal-Doğurganlık Tanrıçası

Seçim_011

Baal

Bel, Bael ve Baell isimleriyle de bilinir.

Samilerin doğurganlık tanrısı olan Baal tanrıça Belet’in erkek karşılığıdır. Cennetin Kraliçesi İştar’ın kocasıdır. Suriye ve Antik İran’da efendi ya da ilah gibi anlamlara gelen “Baal” ismiyle anılan pek çok önemli ya da önemsiz tanrı vardır. Kenanlılar Baal’e ateşte yaktıkları çocukları kurban veriyorlardı.

Demonolojide ise Baal düşmüş meleklerden birisidir. Zohar’a göre eskiden Baal baş melek İsrafil ile eşit seviyedeydi.

Süleyman’ın 72 şeytanından ilki olan Baal (Goetia’ya göre) güçlü bir Cehennem kralıydı. Cehennemdeki 66 adet doğu lejyonunu kumanda ediyordu. Baal’in şekil değiştirebildiğine ve bazen insan gövdesi üzerinde kedi ya da kurbağa başı ile, bazen de insan başı ile göründüğüne inanılıyordu. Gövdesinin üzerinde aynı anda 3 baş ile de görünebildiği ve gırtlaktan gelen boğuk bir sesle konuştuğu da Baal ile ilgili anlatılanlar arasındadır.

Baal her türlü bilgiye sahiptir, istediği kişiye bu bilgileri bahşedebilir ve tüm arzuları tatmin edebilmeye muktedirdir. Müridlerine görünmezlik yeteneği kazandırdığı da iddia edilir.

Goetia’nın yanı sıra Baal’in adı Wierus’un Pseudomonarchia Daemonum ve Scot’un Discoverie of Witchcraft eserlerinde de geçer.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı