Bacchante-Şarap Falı

Bacchante-Şarap Falı

bacchante

Bacchante

Bacchante, Oinomancy ve Oenomancy olarak da bilinen, şarap ile yapılan kehanet uygulamalarını gerçekleştiren rahibelere verilen isimdir. Oinomancy genellikle tanrılara adak olarak sunulan şarap ile yapılan bir uygulamadır.

Çok kadim bir kehanet sistemi olan Oinomancy için pek çok farklı metod vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:
— Bir kumaş ya da kağıt parçasına dökülen şarabın bıraktığı lekeler incelenir.

— Şarabın içine batırılıp bekletilmiş ya da şarapta kaynatılmış kumaş ya da kağıt incelenir.

— Tanrıların şerefine toprağa dökülen şarabın görünümü incelenir.

— Şarabın bardaktaki ya da şişedeki tortusu incelenir.

— Şarabın korunduğu, depolandığı yerdeki (fıçı, küp ve benzeri) tortusu incelenir.

— Şarabın rengi ve diğer özellikleri incelenir.

— Şarabın tadı değerlendirilir, yorumlanır.
Alternatif bir diper Oenomancy metodunda ise kahin şarabı berrak bir bardağa döker ve arkasına yanan bir mum yerleştirir. Bardağın önüne oturan kahin sorular sorar ve bardağı inceler, sıvının yansımalarında bazı semboller görmeyi bekler. Gördüğü sembollere göre yanıtlar verir.

Antik Yunan’da şarap öngörü ve ilhamı da temsil eden şarap tanrısı Dionysus ile bağlantısı nedeniyle popüler bir kehanet aracıydı. “Kottabos” adı verilen özel bir ritüelde insanlar şarap kadehlerini sertçe bir şekilde tokuşturur, bir tür oyuna benzer bir etkinlik yapılırdı. Bu oyunda şarap nihayet yere döküldüğünde oluşan lekeler yorumlanarak geleceğe dair işaretler aranırdı.

Antik Roma’da Oenomancy, Bacchante adı verilen özel rahibeler tarafından gerçekleştirilirdi ve bu işlemin Bacchus (Dionysus) tarafından kontrol edildiğine inanılırdı.
 

 

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı