Bakın Defneler Ne Anlatıyor?

Bakın Defneler Ne Anlatıyor?

sir-lawrence-alma-tadema-the-magic-circle

Açık alanda yakılmış bir ateşin içine kurumuş defne yapraklarının ya da defne ağacından koparılmış dalların atılıp çıkardığı çıtırtılara göre geçmiş, bugün

 veya gelecekle i9348b7c28e7d3fdfd26c0c376dfe4e56lgili çıkarımlarda          bulunabilirsiniz. Dilerseniz, defne  yapraklarını veya dal parçalarını ateşe  atmadan önce merak ettiğiniz bir konu  hakkında soru sorabilir veya  gerçekleşmesini istediğiniz bir dilek  tutabilirsiniz. Çıkacak olan çıtırtılara göre  defne yaprakları size cevap verecektir. Bu  durumda en iyi olan şey çok fazla çıtırtı  çıkmasıdır. Eğer hiç ses duyulmazsa bu  talihsizlik anlamına gelir.

“Evet”-“Hayır” tekniği uygulanarak da defne yapraklarıyla fal bakılabilir. Sorunuzu sorduktan sonra ateşe bir defne yaprağı veya bir defne ağacı dalı atın, eğer çatırdarsa cevap “Evet” ya da “Belki”; hiç ses çıkmazsa da cevap “Hayır” ya da “Asla” dır.

RidLn9pi9

Başta sadece soylular arasında yaygın olan bu fal zamanla halk arasına karışmış ve halk arasında da rağbet gören bir gelenek halini almışPeki bu yöntem halk arasında nasıl yaygınlaşmış ve popülerlik kazanmış? Bu yöntem Eski Roma’da tahta çıkan her yönetici adına dikilen kutsal ağaçlardan gelmektedir. Bunlardan birisi de defne ağacıdır. Defne ağacının kuruması, yok olması eskiden çok büyük felaket geleceği anlamı taşırdı. Örneğin Milattan Sonra 68 yılında kuruyan kutsal ağaçlardan birinin ardından İmparator Neron ölmüş ve yine benzer bir olayı takiben Jül Sezar yönetimi son bulmuştu.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı