Bakla Falı Nedir? Bakla Falı Nasıl Bakılır?

Bakla Falı Nedir? Bakla Falı Nasıl Bakılır?

baklafal1

Geçmiş dönemlerde kullanılan ve hala da kullanım geleneğini devam ettiren fallardan birisi de, bakla falıdır.

Bakla falına bakarken, genellikle 21 bakla kullanılmaktadır. Ancak baklaların sayısı, fala bakacak falcıya göre de değişmektedir.

Falda kullanılacak bir takım unsurlar da bulunmaktadır. Bu Unsurlar sevgili, mutluluk, bol kazanç gibi birçok şeye karşılık gelmektedir. Bu fala bir kişi için ard arda her gün bakması uygun görülmemektedir. Aynı kişi için fala bakılmışsa, ikinci kez bakılması için aradan 3 gün geçmesi gerekir.

 

Fal esnasında kullanılan diğer bazı unsurlar ve anlamları şu şekildedir;
Yüzük veya benzeri bir halka: Falda kullanılan yüzük yada yüzük benzeri bir halka hayat birleştirmeye, yani nişan yada evliliğe işarettir.

Yeşil düğme yada taş: Para ve dilek anlamına gelir.

Kırmızı düğme yada taş: Sevgi anlamına gelmektedir.

Mor düğme veya taş: Sevince işarettir.

Siyah düğme veya taş: Üzüntü ve kederin rengidir.
Gri düğme veya taş: Yola çıkılacak ya da herhangi bir ayrılık yaşanacak.

Sarı düğme yada taşı: Bir dert, bir hastalık.

 

Bakla Falına Nasıl Bakılır?

Baklaları 2 elinizle veya  bir kaba koyarak tutarsınız. Bu esnada, içinizden bir dilek tutarsınız.

 

Mesela bir işinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yada birisinin duygularınıza karşılık verip vermeyeceğini öğrenmeyi isteyebilirsiniz. Önce kendinize bir taş seçin. Ardından baklaları tek bir harekette yere, düz bir zemine dökün.

Dökülen baklaların, o anki durumuna bakın. Sizi temsil niteliğindeki taş yada düğmenin yakınlarındaki taşların iyi taşlar olması, dileğinizin çok kısa sürede gerçekleşeceğine işarettir.

Şayet sizi temsil eden taşın yanındaki taş yada düğmeler varsa, bu taş yada düğmelerin durumuna göre dileğiniz yorumlanır.

 

Keder taşının yanında sarı taş olması, hastalık yüzünden üzüntü yaşayacağınıza işarettir.

Kahverengi taşın kederin yanında olması, size duyulan düşmanlık veya hakkınızdaki bir dedikodu yüzünden üzüleceğinize işarettir.

 

Tuttuğunuz niyet sevgili ile alakalı bir niyet ise, bu durumda mavi taşın etrafında toplanan taş yada düğmelere bakmalısınız. Bu sayede sevgilinizin neşeli yada üzüntülü olduğunu anlayabilirsiniz.

Mavi ve beyaz taşın yan yana olması, sevgilinizle yüz yüze görüşeceğiniz anlamını ifade eder.

Şayet beyaz ve mavi taşın arasında bakla varsa, bu sevgilinizle yüz yüze görüşebilmek için biraz zaman geçeceği anlamına gelir. Bu baklanın sayısı birden fazla ise, bu süre daha da uzayacak demektir.

Aradaki bakla sayısı üçten fazlaysa,  çok zor buluşacağınız anlamına gelir. Tüm bunların yanı sıra, keder taşı olan siyah taşın mavi ve beyaz taşa yakın bulunması, yüzyüze buluşamamaktan dolayı, oldukça üzüleceğinizi ifade eder.

 

Mavi ve sizi ifade eden taşın aralarının çok açık olması ve bu arada bakla sayısının fazla olması hiçbir zaman görüşemeyeceğiniz anlamına gelir.

 

Bakla falı ile ilgili daha bir çok ifade ve yorum bulunmaktadır. Bakla Falı hakkında daha fazla detaylı bilgi  almak için, aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

http://falfalci.com/bakla-fali/

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı