Balta falı nedir? Nasıl Bakılır?

Balta falı nedir? Nasıl Bakılır?

balta

Balta falı nedir? Balta falına nasıl bakılır?

 

Baltada zaman zaman falcılar tarafından kullanılan unsurlardan bir tanesidir.

Balta falında kullanılan balta genellikle oduncu baltasıdır. Geçmişte uzun yıllar boyunca balta falı uygulansa da, günümüzde eskisine nazaran daha az kullanılmaktadır. Amerika’nın çeşitli bölgelerindeki yerel halk tarafından ve Afrika’nın bazı bölgelerinde hala balta falı kullanılmaktadır.

Balta Falına Nasıl Bakılır?

Balta falı çeşitli yöntemlerle uygulanmaktadır. Balta falında en çok uygulanan ve bilinen yöntemlerden birisi de suçlunun kim olduğunun ortaya çıkarılması amacıyla kullanılan fal şeklidir.

 

Balta düz bir zemine konur. Balta demirinin üzerine akik taşı konulur. Akik taşı konulmadan önce, balta taşı kızgın şekile getirilmelidir.

 

Daha sonra taşın hareket edip etmeyeceği, yada kalıbında değişiklik olup olmayacağına bakılır. Şayet bunlardan biri olursa, işlem kimin adına yapılıyorsa suçlu o kabul edilir.

Balta falında uygulanan bir diğer yöntemde ise, balta yere dengeli olacak ve dik gelecek şekilde konulur. Şüpheli kişilerin adları birer birer okunmaya başlar. İsimler okunurken, şüphelilerden birisinin ismi okunduğunda denge bozulursa o kişi suçlu kabul edilir.

 

Yine balta falı ile uygulanan yöntemlerden birisi de, hazine arama amaçlı kullanılmaktaydı. Yine kızgın balta metalinin üzerine akit taşı konulur, taş hareket eder yada düşerse o bölgede hazine olduğuna işaret sayılırdı. Akik taşından hareket yok ise, bölgede hazine olmadığına dair işaret sayılır.

 

Balta falı nadiren de olsa, ülkemizde bazı medyumlar tarafından kullanılmaya devam etmektedir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı