Balta Falı

Keskin aletler sınıfında olan balta falcılar tarafından değerlendirilen bir araçtır. Falcılar geleceği görmek amacıyla bir marangoz gözü gibi ya da kimsenin göremediğini gören göz vazifesini baltaya yükler. Bu girişim ufak bir nacakla bile uygulanabilir olsa da genellikle oduncu baltası kullanılır.

Nasıl Uygulanır

Uygulanan bir yönteme göre bir su. hakkında toplanan şüphelilerden hangisinin gerçek suçlu olduğunu bulmak amacıyla düz bir zemin üzerinde konulmuş ve kızgın balta demirinin üstüne akik taşı konur. Eğer taş hareket eder ya da kalıbında bir değişiklik olursa  kimin adına bu girişim yapılırsa suçlu olan kişi o demektir.

Yine balta dik ve dengeli bir biçimde  zemin üzerinde konur. Şüphelilerin ismi tek tek okunur. Eğer bir kişinin ismi okunurken denge bozulursa suçlu olan kişi o demektir.

Eski dönemlerde kızgın bir baltanın üzerine tercihen akik taşı konurdu. Eğer taş hareket eder düşerse o bölgede bir hazine var demekti. Eğer hareketsiz sabit bir şekilde durursa o bölgede hiç bir şey yok demektir.

Uygulanan bir diğer yönteme göre  yine balta demiri ateşte uzun bir süre bekletilir. Sonra çıkarıldığında üzerinde kor kırmızısı kalır ve uzun süre duru ise bu iyi bir duruma işarettir. Tam tersi olup kor kırmızısı dağılır ise bu olumsuz bir kehanettir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı