Bambu Falı

Chien Tung, Chi Chi Stick ve Kuan Yun mucizesi olarak da bilinir. Çin Çubuk Falıyla benzerlik taşır. Chien tung uzun ve silindir şeklindeki bambu anlamına da gelir. Fal bakan kişi Tanrı’ya dua edip arındıktan sonra bambu çubukları tütsünün etrafında gezdirip çubukları da arındırır. Ardından niyet sahibine Tanrı’dan ne istediklerini sorarlar.

Niyet sahibi sesli veya kısık bir şekilde dileğini ifade eder. Ardından fala bakan kişi elindeki bambuları sallamaya başlar, sonunda bir tane bambu yere düşmek zorundadır. Eğer birden fazla bambu düşerse o sayılmaz ve tekrar denenir. 78 ile 100 arasında bambu çubuk kullanılabilir ve bulunan sayıya göre bambu çubuklar numaralandırılır. Tek sayılar olumsuz, çift sayılar olumlu anlam taşırlar ve kişinin dileğinin kutsandığına inanılır. Günümüzde de birçok farklı versiyonu doğuda başta olmak üzere uygulanmaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı