Baş dönmesi falı nedir? Baş dönmesi falına nasıl bakılır?

Baş dönmesi falı nedir? Baş dönmesi falına nasıl bakılır?

bas-donmesi-nasil-gecer

Baş dönmesi falı nedir? Baş dönmesi falına nasıl bakılır?

Yine eskiden çok sık kullanılan fal türlerinden birisidir. Eski çağlarda baş dönmesi falında kehanet gösterenler, islâmiyet dışındaki din adamlarıydı. Bu din adamları, falına bakacakları kişiyi bir daire içine alarak kişiye bir şekilde baş dönmesi yaşatarak kehanetler de bulunurlardı.

 

Baş Dönmesi Falına Nasıl Bakılır?

Dünyamızın uydusu ay tam olarak gözlemlenmeye başlandığında, kehanet gösterecek din adamı bir daire çizerek falına bakılacak kişi bu dairenin içerisine alınır. Daha sonra din adamının duaları eşliğinde falına bakılan kişi dönmeye başlar. Kişinin başı dönmeye başladığında din adamı kehanetlerini yorumlamaya başlar.
Eğer ortada cevap bulunması gereken bir soru varsa, bu sorunun muhtemel cevapları bir kâğıt üzerine yazılarak dairenin çeşitli yerlerine konulur. Ancak hangi kağıtta ne tür bir cevabın olduğunu, falına bakacak kişi bilmez. Kişi başı dönüp sendeleyince, hangi cevaba yakın sendelerse o cevap ilahi ve kutsal bir cevap olarak kabul edilmektedir.

 

Baş dönmesi falı oldukça eski bir faldır. Günümüzde eskisi kadar sık kullanılmamaktadır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı