Batrachomancy-Kurbağa Falı Kehaneti

Batrachomancy-Kurbağa Falı Kehaneti

frog-ensemble

 

Batrachomancy

Batrakhomancy ve Batraquomancy olarak da bilinir.

Yunanca kurbağa anlamına gelen “batrakhos” ve kehanet anlamına gelen “manteia” sözcüklerinden türetilen Batrachomancy terimi kurbağalar aracılığı ile yapılan kehanet uygulamaları için kullanılmaktadır.

Batrachomancy özellikle hava durumu tahmini için popüler bir yöntemdi. Kurbağalar ile yağmur arasında güçlü bir bağlantı vardır. Bu bağlantı pek çok kültürde kabul görür.

Eğer bir ağaç kurbağasının sesi duyulursa bu sağanak yağmur habercisidir. Eğer bir boğa kurbağasının derisinin rengi koyulaşırşa bu on iki saat içinde yağmur yağacağı anlamına gelir. Kurbağalar normalden fazla vraklarsa bu kötü hava koşulları oluşacağına işarettir. Bir kurbağa ile karşılaşmanın şans getireceğine inanılır, kurbağa gören kişinin eline para geçer. Aynı zamanda kurbağaların bedenleri insanların ve başka hayvanların sağlığı için de kullanılmıştır. Bu amaçla gerçekleştirilen acımasız bir uygulamada yavaş yavaş öldürülen bir kurbağanın cesedi siğil tedavisi amacıyla kullanılır. Aynı zamanda sığırları hastalıktan koruması için ahır kapılarına ölü kurbağa asılır.

Su ve yağmur ile olan yakın ilişkilerinin yanı sıra kurbağalar aynı zamanda Mısır doğum tanrıçası Heqet‘i sembolize eder. Kurbağa yeniden doğumun simgesidir. Bazı Tötonik ülkelerde kurbağaları öldürmenin kötü şans getireceğine, kurbağaların bedenlerinin bazı talihsiz ruhlara yuva olduğuna inanılır.

Bazı kahinler kurbağaları gözlemleyerek kehanetlerde bulunur. Bunun için ne kadar yükseğe zıpladıkları, hangi yöne gittikleri, derilerinin rengi gibi özellikler gözlemlenir. Bu kehanet yöntemi Afrika, Çin, Kore, antik Roma ve Yunanistan’da yaygın olarak uygulanmaktaydı.

Bathracomancy diğer pek çok kehanet yöntemi gibi insanlık tarihi kadar eski ve köklü bir uygulamadır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı